Återförsäljare

Sedan Re-fresh Superfood startade 1998 och vidare webbshoppen 2006, så har vi haft och har fortfarande nöjet att få lära känna många kunniga företagare inriktade på hälsokost. Detta innebär att Re-fresh sortiment kan handlas lite närmare dig som kund. Du som privat konsument kan alltid tipsa din lokala hälsohandlare att ta in vårt sortiment, direkt via Re-fresh Superfood eller via hälsokostgrossisten HKC. Den företagare som är intresserad av att återförsälja Re-fresh Superfood kan kontakta oss på info@re-fresh.se.
 

Några exempel på Återförsäljare genom åren

Akneakuten
Sveriges ledande experter på akne
Mail: info@akneakuten.se

Anima Livskraft Återförsäljare i Linköping med "helhetstänkande behandlingar för djur och människa". 
Mail: info@animalivskraft.se

BaraBraMat AB
Norra Gubberogatan 30, 41663 Göteborg
Mail: barabramat@gmail.com
Tel: 0732-543353, 0739-080914
- Östra Göteborgs ekologiska handelsbod

Bluhme Sjukvård AB
Mail: yessica.fredriksson@bluhmes.se

Svensson Camilla, Hair 71 i Långhyttan.
Mail: hair71@spray.se

Curlyfood.se - "min mat är lockande"
Kök: Hagagatan 42 
113 47 Stockholm
+46 709 69 64 77
Mail: cecilia@curlyfood.se
 

EJ:s Hälsokost AB  i Östersund. 
Mail: stromberg.yvonne@hotmail.com
 

E Kolibreeze i Tullinge. 
Mail: info@ekolibreeze.se

Ekologiska hud & kroppshälsan -Terapeut och återförsäljare i Karlstad. 
Mail: ekologiskhudvard@live.se

EcoCafe by me AB i Kungsbacka
Mail: info@yogaroom.se

Ellenviks Hundservice i Bålsta. 
Mail: hundservice@ellensvik.se

Evas Massage & Friskvård i Aneby. 
Mail: evas_massage@tele2.se

Hälsoboden i Halmstad
Mail: lifehalmstad@hotmail.com
Tel: 0352-15333

Hälsokonsulten EVISANA i Stockholm
Hälsopedagogisk rådgivning och försäljning av kosttillskott
Mail: inga@halsokonsulten.se

Fyrfota.se
Duktiga på både människa och djur.

Greenmans Superfood i Stockholm.
Tel: 0738-018333

8t8 i Stockholm
Medveten mat
Mail: info@8t8.se

Gerds Damfrissering i Långshyttan.
Tel: 022-561130

Gunillas Mineralterapi  i Krylbo.
Terapeut specialinriktad på djurhälsa.
Mail: thulan@telia.com

HKC Hälsogrossisten i Malmö (Grossistverksamhet -säljer till butik, terapeuter, gym etc.) 
Mail: info@hkc.se

HK Träningscenter AB i Kristinehamn
Mail: patrikhkt@me.com

Hornsgatans hälsokost i Stockholm - Södermalm. 
Mail: info@naturprodukter.se

Husapoteket Panax i Uppsala
Mail: husapotek@panax.se

Hälsa & Sånt i Sundbyberg
Hälsobutik med anor sedan 40-talet.

Hälsa4life - Kostkonsult.
Webbshop med superfood för att stärka kropp och själ. 
Mail: info@halsa4life.se

Internetbutik Ecoop. 
Ecoop har bl.a. Re-fresh superfoods, pH-pulver och himalayasalt. Även eteriska oljor och bra vattenrenare.

Jessie Gao i Ösmo
Välmående och utveckling för hela människan. 
Mail: jessie.gao@swipnet.se

Kiropraktor Cecilia Wennberg i Arboga. 
Tel: 0589-17396
Mail: cecilia.kiropraktor@swipnet.se

Kropp Sinn Sjel Sentret i Norge.
Blodanalys och hälsokost
Mail: stefank@halden.net

c/o Lena - Hudiksvall. 
Njutbara behandlingar och naturkosmetiska hudvårdsprodukter

Liv med Lust
Ingela Johansson - Kranio Sakral terapi, massage, coaching etc. 
Mail: ingela.johansson@livmedlust.se

Lloyd-Willners HC & AF
Naturmedel och behandling av främst hund & katt. 
Mail: naturmedel@lloyd-willner.se

Malin Mellström, Naturterapeut i Kungsbacka
Mail: malinmellstrom@gmail.com

MBW Hälsoshopen
Mail: mona.christiansson@telia.com

Mälarö Färskfoder
Mail: tina.liedbergius@m-farskfoder.nu

Naturkällan AB - Grossist och återförsäljare
Tel: Johan Kemgren 011-237620
Mail: info.naturkallan@telia.com

Paula Sandell - Osteopat D.O. - i Göteborg.
Mail: paulasandell@live.se

Provista
Mail: info@provista.nu

Sibira Friskvård i Luleå.
Mail: olga.johansson@luleweb.se

Sizar Barzendji, Naturläkare i Hässleholm. 
Mail: sizarb@hotmail.com

Stranden Nossebro
Stranden är en solljusanläggning (ej solarium) med avkoppling och friskvård som främsta syfte. 
Mail: stranden.nossebro@tele2.se

Solgläntans Kropp & Själ  i Vellinge. 
Mail: jeanette.isaksson@telia.com

Terapeut Kerstin Sjödin, Be Rör Dej - i Vännäs.
Mail: kerstin77@spray.se

Uppvidinge Hälsozon i Åseda. 
Mail: anita@uppvidingehalsozon.se

Vibera i Skokloster
Tel: 08-327108
Mail: annica@vibera.se

ViaMia EkoHud i Malmö
Mail: info@viamia.se

Westbergs Butik i Norrländska Gäddede.

Zawicca
Hälsa för djur och människa. 
Mail: zawicca@gmail.com